Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /disk_1/www/cz/teza-hodonin/www/lib/lib_language.php on line 47
Teza Hodonín

30. června 2008 bylo po téměř devítiměsíční rekonstrukci slavnostně otevřeno letní koupaliště, které bylo postaveno v Hodoníně již v roce 1968. Během prací dostalo koupaliště kompletně nové nerezové bazénové vany, šatny, sociální zařízení, pokladny,  ošetřovnu či prostory pro personál. Také byly postaveny nové bufety pro možnost občerstvení návštěvníků zařízení. Areál LK byl kompletně oplocen a byly vysazeny ve velkém množství nové stromy a keře. Pro  pohodlné slunění byly položeny na většině nezpevněných ploch travní koberce i s  automatickým  závlahovým systémem.


Součástí oprav bylo i to co běžný návštěvník nevidí, ale plně využívá - tj. kompletně nové moderní technologické zařízení pro úpravu bazénové vody a její ohřev pro další použití ve sprchách a umyvadlech. Nové technologie umožňují chod i velkého množství nejrůznějších atrakcí zpestřujících pobyt v areálu LK.


Rekonstrukce areálu si vyžádala náklady o celkové výši 227 milionů korun. Z této částky se podařilo městu na podkladě žádostí obdržet dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod ve výši 53 307 624, 68 Kč  a  4 707 551,32 Kč  ze státního rozpočtu.


Koupaliště o celkové rozloze 24 350 m² a s vodní plochou 2250  m² patří mezi největší a nejmodernější zařízení v celé České republice.
Vstupné se pohybuje v rozmezí mezi dvacetipěti až sedmdesáti korunami , v závislosti na délce pobytu ( viz ceník). V této ceně je i možnost použití veškerých atrakcí. Děti do 4let mají vstup zdarma.

Víceúčelový bazén   Víceúčelový bazén
     

Víceúčelový bazén velikosti 19,0m x 48,8m je členěn na plavecký bazén se skokanskou částí a rekreační bazén s vodními atrakcemi, jako jsou např. vlnobití, šplhací síť, duha a perlička. Dominantou tohoto bazénu je tobogán (délka 57m, výška 5,75m) a tří dráhová skluzavka (délka 15m, výška 3,72m, šířka 3 x 1,2m).

Rekreační bazén   Rekreační bazén
     

Rekreační bazén o celkové ploše přibližně 1000m² a maximální hloubkou 1,25m je koncipován jako bazén regenerační. Nabízí nejrůznější vodní atrakce, jakými jsou divoká řeka, chrliče vody, dnové perličky, sedací bójky, vodní hřib, vodní ježek, masážní trysky, hadí  skluzavka (rozměry 3,2m x 3m), zajíčková skluzavka (rozměry 2,34m x 1m) apod. Dno bazénu je opatřeno protiskluzovou úpravou.

Dětský bazén   Dětský bazén
     

Dětský bazén tvoří tříúrovňové těleso oktagonového tvaru s rozdílnou výškou vody (max./min. hloubka - 30cm/11cm). Jednotlivé části bazénu s protiskluzovou úpravou jsou propojeny schůdky a dvěma spojovacími skluzavkami. Doplňkem dětského bazénu je dnová perlička.


Bližší informace o doplňkových službách, jakými jsou např. minigolf, stolní tenis, plážový volejbal či fotbal naleznete jak na stránkách města Hodonína www.hodonin.eu v sekci „ organizace města - odkaz TEZA Hodonín, nebo přímo na stránkách, kde se právě nacházíte - www.teza-hodonin.cz

Údaje pro GPS:
Ulice Sportovní 4186/2
48°50´40.3´´S (N)
017°07´45.7´´V (E)


 

Dnes je 20.9.2018
Svátek má: Oleg
skupina ČEZ
Správu webových stránek zajišťuje cernet www.cernet.cz