Sauna v Hodoníně

Nabízíme velmi příjemné prostředí pro regeneraci těla i duše.

Slovo sauna pochází z finštiny. Saunování znamená intenzivní střídání tepla a chladu po krátkou dobu. Základní součásti sauny je prohřívárna, ochlazovna a odpočívárna, což je prostor určený ke krátkému odpočinku po ukončení saunování.

V prohřívárně nedělejte žádné zbytečné pohyby. Zůstanete-li klidní, snáze odoláte horku. Naopak prudké pohyby vyvolávají pálení kůže, protože se porušuje ochranná vzdušná termoizolační slupka těla. Proto v klidu ležte a relaxujte. Přitom se můžete lépe soustředit na dýchání. V horkém prostředí zásadně dýchejte nosem, spíše povrchně, ne zhluboka, a stejně tak i vydechujte.

Každý člověk reaguje na prostředí sauny jinak, odlišně ji snáší především zpočátku, proto by si měl nejprve sám vyzkoušet, co potřebuje. V zásadě však platí, že zdravý člověk nemusí mít obavy.
Než vstoupíte do horka, nepijte alkoholické nápoje, nezapalujte si cigarety, nepřejídejte se, ale ani nemějte prázdný žaludek.

I když byste možná vydrželi déle, bude stačit, když v prohřívárně vydržíte 8-10 minut. Signálem pro změnu bývá pocit velkého horka. V takovém případě pospíchejte pod sprchu, krátce opláchněte pot a drobné šupinky uvolněné horkem a masáží. A šup do bazénku. Ovšem ne po hlavě, ale pěkně pomalu a postupně. Při prvním pocitu chladu především na nohou nebo ramenou se vraťte do horka.

Kolikrát tento kolotoč tepla a zimy absolvujete, záleží na vás. Nemělo by to být však více než pětkrát. Velmi dobré je doplnit saunování klasickou masáží, protože masáž zahřátého těla je nenásilná a příjemná.

Informace - telefon

Jana Kadlecová
+ 420 737 443 674
janasportmasaz@seznam.cz
www.sauna-sportfly.webnode.cz