Víceúčelová sportovní hala

Sportovní hala na Lipové ulici splňuje podmínky pro pořádání mistrovství Evropy v řadě sportů a její vybavení patří k nejmodernějším v republice i ve světě.

Objekt je členěn na tři části

  • centrální víceúčelový sál o výšce 14 m
  • sál stolního tenisu
  • sál pro aerobik a tělesnou výchovu

Sportovní hala má tři vstupy. Centrální vstup přes zádveří s pokladnami do haly se šatnami a sociálním zařízením pro veřejnost.  Samostatný vstup pro sportovce do prostoru šaten včetně umýváren, šaten pro rozhodčí a trenéry.

Svůj vlastní vstup má také sál stolního tenisu.

Prostory jsou doplněny o posilovnu, saunu a masáže (včetně malého baru pro podávání nápojů).

Hlavní sál o velikosti 1026,7 m2 (palubová podlaha-dub na odpruženém roštu) má ochozy pro diváky z nichž jsou přístupné stupňovité tribuny o kapacitě 500 osob. Jeho součástí je občerstvení nad vstupní halou a salonek s prosklenými průhledy do hlavního sálu. Na ochozy je přístup dvěma hlavními schodišti ze vstupní haly. Po ochozu lze obejít celý hlavní ovál a je odtud vidět na všechny sportovní plochy.

Hlavní sál
Hlavní sál sportovní haly

 

sále aerobiku na ploše 283 m2 probíhá výuka aerobního cvičení, dále jsou jeho prostory vhodné pro akrobatickou gymnastiku a atletické oddíly-skok vysoký.

V sále stolního tenisu o rozloze 432m2   působí velmi dobrá a výkonná základna sportovců. Prostor zahrnuje veškeré zázemí včetně šaten a klubovny. Součástí je také tribuna pro 49 osob. Mimo tato sportoviště nabízí prostory víceúčelové sportovní haly také komplex rehabilitačních služeb jako je finská sauna a ochlazovacím bazénkem 3*2,5 m, masážní vany-vířivky a  regenerační, rekondiční a sportovní masáže.

Sál pro stolní tenis
Sál pro stolní tenis

 

Nekuřácký bar, restaurace s kapacitou 50 míst je další součástí haly.

V prostorách haly se nachází rovněž prostorná školící místnost s moderní technikou s možností připojení na internet. Tyto prostory jsou vhodné ke školení trenérů, rozhodčích nebo školení firem.

Prostory haly splňují veškeré podmínky a jsou vhodné k uspořádání sportovních akcí na republikové, ale i mezinárodní úrovni.

Zároveň lze ale prostory haly využít pro výuku tělesné výchovy základních a středních škol a k aktivnímu využití volného času všech milovníků rekreačního sportu.

Ze státního rozpočtu Ministerstva financí v letech 2002-2005 získalo město celkem 99 mil. Kč na výstavbu sportovní haly.

Na vnitřní vybavení a zařízení haly získalo město v r.2005 4,5 mil. Kč v rámci podpory Evropské unie - Evropského fondu pro regionální společenství Iniciativa INTERREG.

Jednalo se o ucelené soubory vnitřního vybavení a sportovního zařízení (sportovní nářadí, vybavení sauny a masáže, šatnové skříňky, vybavení pro stolní tenis a školící středisko včetně vybavení zázemí).

Výstavba sportovní haly, která byla dokončena 10. října 2005, si vyžádala nové řešení parkování v této lokalitě. Výsledkem je realizace projektu Parkoviště u sportovní haly u Červených domků. Realizátorem projektu  bylo Město Hodonín, partnerem projektu Regionálne združenie Záhorie - Holíč, Slovenská republika a TEZA Hodonín.

Z důvodů minimalizování ekologické zátěže výstavbou parkoviště pro okolní ekosystém byl použit speciální povrch pro snadný průnik dešťové vody a pod povrchem parkoviště je uložena rozsáhlá drenážní síť pro odvod vody do veřejné kanalizace. Tímto je zabráněno vyplavování okolních ploch hromadící se povrchovou vodou při dešti nebo jarním tání.

Nově vytvořené parkovací plochy mohou využívat návštěvníci sportovní haly, přilehlých sportovišť (atletického a fotbalového stadionu) a nedalekých volnočasových zón (areál ZOO, Naučná stezka Dúbrava), sportovci a účastníci sportovních akcí ze širokého okolí, zahraniční návštěvníci a účastníci mezinárodních sportovních akcí.

Kapacita parkoviště

  • 81  stání pro osobní automobily
  • 8  stání pro zdravotně a tělesně postižené
  • 10  stání pro autobusy

Projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie v rámci Evropského fondu pro regionální společenství Iniciativa INTERREG a státního rozpočtu České republiky.

Jak se tam dostat

Lipová alej 4110/23, 695 01  Hodonín (zobraz na mapě)